Loading...
Hakkımızda2020-11-04T17:41:28+03:00

law_6-compressor

Yalım Turan Avukatlık Bürosu, Panthéon-Sorbonne Üniversitesi mezunu Av. Yalım Turan tarafından kurulmuş olan frankofon bir hukuk bürosudur.

İstanbul’da bulunan avukatlık büromuz, sözleşmeler hukuku, ticaret hukuku, kamu ihale hukuku, inşaat hukuku, tahkim hukuku ve uluslararası ticaret hukuku alanlarında hukuki danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Etkin ve kaliteli bir hukuk hizmeti sunmayı hedefleyen avukatlık büromuz, frankofon kimliği ve profesyonel etik anlayışıyla kendini göstermektedir. Avukatlık büromuz Fransızca, İngilizce, Arapça ve Türkçe dillerinde hizmet vermektedir.

EKİBİMİZ

YALIM TURAN

AVUKAT

Yalım Turan, Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra eğitim hayatına Sorbonne Hukuk Fakültesi’nde devam etmiş; Uluslararası Hukuk ve Avrupa Birliği Hukuku lisans eğitimi ve Uluslararası Ticaret Hukuku alanındaki lisansüstü eğitimini bu üniversitede tamamlamış, ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Türk hukuku denklik diplomasını almıştır. Anadili seviyesinde Fransızca ve ileri seviyede İngilizce bilmektedir.

Yalım Turan eğitim hayatını tamamladıktan sonra yurt dışında ve ağılıklı olarak uluslararası ticaret hukuku ve sözleşmeler hukuku alanlarında çalışmıştır. Türkiye’ye döndükten sonra KRK Holding bünyesindeki Özgün İnşaat Ticaret ve Taahhüt şirketinin Cezayir’deki hukuki işler sorumluluğunu üstlenmiş ve bu ülkede üç yıl boyunca yerleşik olarak değişik aşamalardaki birçok altyapı ve yatırım projesini takip etmiştir. 2015 yılında aynı firmanın İstanbul merkez ofisine geçerek, tüm yurt dışı projelerinden sorumlu uluslararası hukuk müşavirliği görevini sürdürmüştür.

Kasım 2016’dan bu yana kendi hukuk bürosu adına çalışan Yalım Turan; Nurol İnşaat, Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Grubu, Banat, KRK Holding, Erciyas Holding başta olmak üzere çok sayıda seçkin Türk firması ve bireysel yatırımcıya, Kuzey Afrika ülkelerindeki, özellikle de Cezayir ve Fas’taki yatırımları ve çeşitli hukuki süreçleri üzerinde hizmet vermeye devam etmektedir.

Hukuki koordinatör ve avukat olarak farklı aşamalarında görev aldığı büyük ölçekli uluslararası altyapı projeleri:

Bejaia RN43 Karayolu Projesi Yapım İşi.
Bejaia RN43 Karayolu Tünelleri Elektromekanik İşleri.
El Affroun – Khemis Miliana Çift Hat Demiryolu Yapım İşi.
Thenia – Bordj Bou Arreridj Elektrifikasyonlu Çift Hat Demiryolu Projesi Dizayn ve Yapım İşi,
Kherrata RN09 Karayolu Düzenleme İşleri.
Tizi Ouzou Şehrini Djebahia Bölgesinde Doğu – Batı Otoyoluna Bağlayan 48 km Otoyol Yapım İşi.
Thenia – Tizi Ouzou Çift Hat Demiryolu Yapım ve Elektrifikasyon İşleri.
Boukhroufa Barajı Projesi.
Souk Tleta Barajı Projesi.
Douera Barajı Projesi.
Al Jadida Safi Otoyolu Lot 3 & 4 Projesi.

ŞİRİN TABANLI

AVUKAT

Şirin Tabanlı, Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra eğitim hayatına Sorbonne Hukuk Fakültesi’nde devam etmiş, Uluslararası Hukuk ve Avrupa Birliği Hukuku Lisansı ile Uluslararası Ticaret Hukuku Yüksek Lisans 1 diplomalarını almaya hak kazanmıştır. Sorbonne Üniversitesi’nde Kültürel Çalışmalar Yüksek Lisans 1 derecesini de tamamlayan Tabanlı, hemen ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Türk hukuku denklik diplomasını almıştır.

Şirin Tabanlı, sözleşmeler ve şirketler hukuku alanında uzman ve deneyim sahibi bir avukattır.   Türkiye’de birçok önemli birleşme ve devralma projelerinde çalışmış, bankacılık sektörü de dâhil olmak üzere, farklı sektörlerden çok sayıda yerli ve yabancı müvekkil temsil etmiştir.

RBS Finansal Kiralama AŞ, Ak Yatırım, Yves Rocher şirketlerinin de aralarında bulunduğu birçok  yerli ve yabancı firmanın birleşme ve devralma işlemlerinin her kademesine dâhil olup, hukuki due diligence süreçlerini yürütmüş, ortaklık ve hisse alım sözleşmesi gibi belgelerin uygulanma süreçlerini takip edip, müzakere etmiştir.

RCI Banque SA, Goldman Sachs Group Inc. de dahil olmak üzere yerli ve yabancı şirket ve şube kuruluş işlemlerini gerçekleştirmiş, müvekkillerin şirketler hukukuna ilişkin süreçlerini yönetmiştir.

ING Group Compliance Risk Management için Türk bankacılık hukuku alanında yaptığı çalışmaların yanı sıra  Agence Française de Développement’ın finanse ettiği tramvay hattı finansman projesinde de hukuki danışmanlık yapmıştır.

Şirin Tabanlı, anadili seviyesinde Fransızca ve ileri seviyede İngilizce bilmektedir.

EKİM ÖZTÜRK

HUKUK MÜŞAVİRİ

Ekim Öztürk, Paris Montaigne Lisesi’nden mezun olduktan sonra eğitim hayatına Sorbonne Hukuk Fakültesi’nde devam etmiş, Ticaret Hukuku Lisansı ve Uluslararası İktisat Hukuku Yüksek Lisans 1 diplomalarını almaya hak kazanmıştır.

Ayrıca Reims Champagne-Ardenne ÜniversitesiHukuk Fakültesi Avrupa Birliği ve Genişleme Yüksek Lisans 2 mezunudur.

Erasmus programıkapsamında Lisans eğitiminin bir dönemini Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Türkhukuku üzerine tamamlamıştır. Sahip olduğu tüm Fransız diplomalarının denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından tanınmıştır. Anadili seviyesinde Fransızca ve Türkçe, ileri seviyede İngilizce
bilmektedir.

Ekim Öztürk, eğitim hayatını tamamladıktan Ticaret Hukuku alanında verdiği danışmanlık hizmetleri arasında Fransız-Türk Ticaret Odası’nda tahkim merkezi kurulması, Birsel Avukatlık Bürosu kapsamında özelleştirme projeleri yer alıyor.

Bunun yanında Avrupa Birliği projeleri vekültür diplomasisi alanında Türkiye’deki Fransa Büyükelçiliği’nde çalışmıştır.

HAMiD ADJAL

AVUKAT

Hamid Adjal est diplômé de la Faculté de Droit d’Alger en Licence de droit public et en Magistère de droit administratif et financier. Inscrit au Barreau d’Alger, il dispose d’un agrément à la Cour Suprême et au Conseil d’État d’Alger.

Avocat de droit public et juriste d’affaires, Hamid Adjal est spécialisé en conseil et contentieux, régulation, droit des marchés publics, droit des services publics, droit fiscal et finances publiques, droit commercial, droit des entreprises, droit bancaire et droit des contrats. Il est également actif en droit de la publicité et droit foncier.

Ancien haut fonctionnaire, il dispose d’une expérience juridique dans de nombreux dossiers impliquant des administrations publiques ainsi que le milieu des affaires tels que la Caisse Nationale de Sécurité Sociale, la Banque Algérienne de Développement Rural, la Société MEDITRAM (groupe public chargé de la construction portuaire), SOFINANCE (Société Financière d’Investissements Publics), Smartlink Communication (opérateur de réseaux VOIP) etc.

Hamid Adjal est bilingue français-arabe et maitrise parfaitement l’arabe juridique.